Darmowa dostawa od 299 zł
Kakao Ceremonialne y Mucho Más
Kakao Ceremonialne y mucho más
Menu
Darmowa dostawa od 299 zł
Kakao Ceremonialne y mucho más
Dołącz do kakaowej grupy i wróć do sklepu z kodem rabatowym(ukryty w postach na grupie)
Dołączam

Co warto wiedzieć o ziarnie kakaowca?

Czas czytania: 2 minuty

Kakao, które znamy, chociażby pod postacią ciepłego napoju kojarzącego się głównie z zimą i śniegiem, oczywiście powstaje właśnie z ziaren kakaowca. Warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej, na przykład tego, skąd pochodzą i jakimi właściwościami zdrowotnymi się charakteryzują. Dzięki temu łatwiej będzie podjąć decyzję o ich spróbowaniu. Zdecydowanie jednak poleca się regularne sięganie po kakao właśnie ze względu na kwestie zdrowotne. Ziarna kakaowca mają dużo wartości odżywczych!

Spis treści:

  1. Ziarno kakaowca najwyższej jakości 
  2. Surowe ziarna kakaowca – jakie mają wartości odżywcze?
  3. Kakaowiec ziarna – co można z nich pozyskać?
  4. Kakaowiec ziarno – doskonały wybór dla zdrowia

Ziarno kakaowca najwyższej jakości

Chyba nikogo nie dziwi to, że, aby ziarna kakaowca faktycznie posiadały wszystkie porządane wartości odżywcze, a kakao było pyszne w smaku, najważniejszą kwestią jest wysoka jakość tych ziaren. Właśnie dlatego warto zdecydować się na te, które są polecane przez nas i zanim trafią do klienta, są dokładnie sprawdzane. Ziarno kakaowca przybyło do Europy z Ameryki Południowej już jakiś czas temu i od tej pory cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem.

Łuskane i prażone ziarna kakaowca
Łuskane i prażone ziarna kakaowca
Suszone ziarna kakaowca
Suszone ziarna kakaowca

Surowe ziarna kakaowca – jakie mają wartości odżywcze?

Na pewno na samym jeszcze początku warto wspomnieć o tym, jakie szczególne wartości odżywcze posiadają surowe ziarna kakaowca. Przede wszystkim są one w pełni bogate w mikro, oraz makroelementy, które w pozytywny sposób wpływają na cały organizm. 100 gramów tych ziaren to około 550 kcal, z czego aż mniej więcej 60% stanowią tłuszcze. Są to jednak tłuszcze w pełni niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Oprócz tego ziarna kakaowca to też cenne źródło białka, węglowodanów i błonnika.

Potrzebujesz najwyższej jakości ziaren kakaowca? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu z kakao.

Kakaowiec ziarna – co można z nich pozyskać?

Oczywiście jednym z pierwszych pytań, które od razu nasuwa się na myśl jest to, co można pozyskać z ziaren kakaowca. Kakaowiec ziarna doskonale sprawdzą się w przypadku produkcji kakao, czyli pysznego i pożywnego napoju uwielbianego przez tak wiele osób. Oprócz tego z ziaren kakaowca można otrzymać również doskonałą w smaku czekoladę wysokiej jakości.

Kakaowiec ziarno – doskonały wybór dla zdrowia 

W związku z tym warto sięgać po kakaowiec ziarno, aby wzmacniać swoje zdrowie. Kakaowiec pozytywnie wpływa na układ nerwowy, wzmacnia koncentrację, a jednocześnie naturalnie pobudza, będąc tym samym pyszną alternatywą dla bardzo często wybieranej kawy.

4,7/5 - (4 votes)

Kakao Ceremonialne y Mucho Más

Do sklepu

Blog o Kakao

Blog

Sklep z Prawdziwym Kakao

Wyświetlanie wszystkich wyników: 19

Chocante - Kakao Ceremonialne

Kakao z rabatem

Dołącz do kakaowej grupy i wróć do sklepu z kodem rabatowym. 
Kupuj kakao ceremonialne, ziarna czy masło kakao we lepszej cenie.

Kod rabatowy ukryty w postach na grupie.
Dołączam

Kakao Ceremonialne y Mucho Más

Mamy ambicję importować kakao w proszku i kakao ceremonialne ze wszystkich stron świata. Staramy się sprowadzać kakao organiczne (BIO), ale nie wszystkich rolników stać na robienie certyfikatów bio, a uprawiają świetne ekologiczne kakao. Dlatego tutaj znajdziesz po prostu dobre kakao :). Na szczęście każde kakao jest 100% wegańskie i koszerne.
Posmakuj  Kakao
Chocante.pl © 2020 – 2023 All Rights Reserved
entercartphone-handsetcrosschevron-downarrow-uparrow-leftarrow-right
Select your currency
PLN Złoty polski
EUR Euro
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram