Darmowa dostawa od 299 zł
Kakao Ceremonialne y Mucho Más
login
Kakao Ceremonialne y mucho más
Menu
Darmowa dostawa od 299 zł
Kakao Ceremonialne y mucho más
Dołącz do kakaowej grupy i wróć do sklepu z kodem rabatowym(ukryty w postach na grupie)
Dołączam

África Occidental Alcalinizado

Alkalizowane Kakao w Proszku 10/12%

VeganGMO FreeKoszerneBezglutenoweHalal

Alkalizowane Kakao w Proszku 10/12% - África Occidental Alcalinizado

$6,2

Afrykańskie kakao w proszku, alkalizowane i o zawartości tłuszczu między 10 a 12%, charakteryzuje się łagodnym, gorzko-wytrawnym smakiem oraz ciemnobrązowym kolorem wynikającym z procesu alkalizacji. To lokalna odmiana Forastero, typowa dla większości kakao z Afryki Zachodniej.

Skład: kakao w proszku, regulator kwasowości (węglan potasu 7%)

Zwykle jutro u Ciebie
Zamówienia złożone do 11.00 w dni robocze wysyłamy tego samego dnia, a paczka będzie u Ciebie następnego dnia.  
W przypadku wysyłek zagranicznych czas dostarczenia wynosi od 3 do 7 dni.

Informacje dodatkowe

Waga Brak danych
Gatunek

Forastero

Marka

Waga

250 g, 1000 g

SKU: Brak danych Kategorie: ,

Kakao alkalizowane w proszku, często nazywane kakao holenderskim (lub "Dutched cocoa" w języku angielskim), to rodzaj proszku kakaowego, który został poddany procesowi alkalizacji. Ten proces polega na traktowaniu ziaren kakaowych roztworem alkalicznym, co wpływa na kilka ważnych aspektów produktu:

Kolor: Alkalizacja może wpłynąć na ciemniejszy kolor proszku kakaowego, co w rezultacie daje ciemniejsze i bardziej intensywne wykończenie w produktach cukierniczych.

Smak: Proces ten zmniejsza gorycz i kwasowość naturalnie występującą w kakao, co prowadzi do bardziej gładkiego i delikatnego smaku.

Rozpuszczalność: Kakao alkalizowane zwykle lepiej się rozpuszcza w płynach w porównaniu z naturalnym proszkiem kakaowym.

Właściwości chemiczne: Alkalizacja wpływa na pH proszku kakaowego, czyniąc go bardziej zasadowym. Może to wpłynąć na interakcje z innymi składnikami, zwłaszcza w pieczeniu. Na przykład wypieki, które używają alkalizowanego kakao, mogą wymagać modyfikacji ilości czy rodzaju używanego spulchniacza.

Kakao alkalizowane w proszku jest często wykorzystywane w przemyśle cukierniczym, w produkcji czekolady, deserów, lodów i wielu innych produktów. Jeśli przepis na wypieki lub deser wymaga kakao alkalizowanego, zaleca się stosowanie tego konkretnego rodzaju kakao, ponieważ zastąpienie go naturalnym kakao może wpłynąć na końcowy wynik zarówno pod względem smaku, jak i tekstury.

Wartość odżywcza
352 kcal
Białko
2.7 g
Węglowodany
21 g
Cukier
0.6 g
Sól
0.05 g
Zawartość tłuszczu
11 g

Kakao Ceremonialne y Mucho Más

Do sklepu
Chocante - Kakao Ceremonialne

Kakao z rabatem

Dołącz do kakaowej grupy i wróć do sklepu z kodem rabatowym. 
Kupuj kakao ceremonialne, ziarna czy masło kakao we lepszej cenie.

Kod rabatowy ukryty w postach na grupie.
Dołączam
Mamy ambicję importować kakao w proszku i kakao ceremonialne ze wszystkich stron świata. Staramy się sprowadzać kakao organiczne (BIO), ale nie wszystkich rolników stać na robienie certyfikatów bio, a uprawiają świetne ekologiczne kakao. Dlatego tutaj znajdziesz po prostu dobre kakao :). Na szczęście każde kakao jest 100% wegańskie i koszerne.
Posmakuj  Kakao
Chocante.pl © 2020 – 2024 All Rights Reserved
entercartphone-handsetcrosschevron-downarrow-uparrow-leftarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram