Darmowa dostawa od 299 zł
Kakao Ceremonialne y Mucho Más
Kakao Ceremonialne y mucho más
Menu
Darmowa dostawa od 299 zł
Kakao Ceremonialne y mucho más
Dołącz do kakaowej grupy i wróć do sklepu z kodem rabatowym(ukryty w postach na grupie)
Dołączam

Kakao - jakie ma właściwości?

Czas czytania: 2 minuty

Kakao pojawiło się w Europie po tym jak przywędrowało tutaj z Ameryki Południowej. Od wieków uznawane jest za niezwykle cenny i korzystny dla zdrowia surowiec. Najważniejsze jest bowiem to, że poza wyjątkowym smakiem, kakao poszczycić się może również świetnymi właściwościami zdrowotnymi, z których jak najbardziej warto zdawać sobie sprawę. To dlatego w tym artykule tłumaczymy, dlaczego warto sięgać po kakao w miarę możliwości regularnie.

Kakao Guayaquil w Meksyku w Tabasco
Kakao Guayaquil w Meksyku w Tabasco

Spis treści:

  1. Kakao– właściwości, o których warto mówić 
  2. Jakie są właściwości kakao?
  3. Kakao właściwości, które maja wpływ na zdrowie i samopoczucie

Kakao – właściwości, o których warto mówić 

Ziarna kakaowca są bogate w mikro i makroelementy. Warto tutaj od razu zaznaczyć, że 100g kakao dostarcza aż 230 kalorii, z czego blisko 60% stanowią tłuszcze. Oczywiście to nie wszystko. Ziarna kakao dostarczają również cenne i niezbędne organizmowi białko i węglowodany. Do tego dochodzą różne witaminy, głównie te z grupy B, E oraz PP. Decydując się na kakao, właściwości i skład niewątpliwie odgrywają dużą rolę. 

Szukasz dobrej jakości kakao? Nie mogłeś trafić lepiej. Sprawdź naszą nową ofertę!

Pasta kakao przed zastygnięciem
Pasta kakao przed zastygnięciem
Ta sama pasta kakao - zastygła
Ta sama pasta kakao - zastygła

Jakie są właściwości kakao?

Według najnowszych badań, spożywanie kakao może przyczynić się do poprawy pamięci. Między innymi hamuje proces dotyczący pogarszania się pamięci u osób starszych. W ziarnach kakao znaleźć można również spore ilości kofeiny. Właśnie z tego powodu kakao działa pobudzająco, zmniejsza odczucie zmęczenia, a dodatkowo znacząco poprawia koncentrację. Tym samym kakao może stanowić pewną alternatywę dla kawy i być stosowane nawet zamiennie. Właściwości kakao doceniane są od dawna, o czym świadczy tak duża liczba konsumentów. Niemniej jednak zachęcamy do tego, aby sięgać jedynie po naturalne kakao wysokiej jakości i tym samym unikać gotowych mieszanek rozpuszczalnych, które niestety często zawierają w sobie dużo cukru.

Kakao właściwości, które mają wpływ na zdrowie i samopoczucie 

Oczywiście warto od razu zaznaczyć, że kakao właściwości to nie tylko zmniejszenie zmęczenia i poprawienie koncentracji, ale i szereg innych właściwości, które mają spory wpływ na samopoczucie, oraz ogólne zdrowie. Przede wszystkim kakao wykazuje właściwości hamujące wolne rodniki, co znacząco spowalnia starzenie się skóry, jak i samego organizmu. Dodatkowo zawarte w kakao polifenole działają przeciwzapalnie, co sprawia, że regularne decydowanie się na spożycie kakao, jak najbardziej może przyczynić się do hamowania wielu niebezpiecznych chorób. Oprócz tego sięganie po kakao umożliwia uzupełnianie niezbędnego dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego magnezu, co może przyczynić się do zmniejszenia skurczy czy dolegliwości bólowych na przykład głowy.

5/5 - (4 votes)

Kakao Ceremonialne y Mucho Más

Do sklepu

Blog o Kakao

Blog

Sklep z Prawdziwym Kakao

Wyświetlanie wszystkich wyników: 19

Chocante - Kakao Ceremonialne

Kakao z rabatem

Dołącz do kakaowej grupy i wróć do sklepu z kodem rabatowym. 
Kupuj kakao ceremonialne, ziarna czy masło kakao we lepszej cenie.

Kod rabatowy ukryty w postach na grupie.
Dołączam

Kakao Ceremonialne y Mucho Más

Mamy ambicję importować kakao w proszku i kakao ceremonialne ze wszystkich stron świata. Staramy się sprowadzać kakao organiczne (BIO), ale nie wszystkich rolników stać na robienie certyfikatów bio, a uprawiają świetne ekologiczne kakao. Dlatego tutaj znajdziesz po prostu dobre kakao :). Na szczęście każde kakao jest 100% wegańskie i koszerne.
Posmakuj  Kakao
Chocante.pl © 2020 – 2023 All Rights Reserved
entercartphone-handsetcrosschevron-downarrow-uparrow-leftarrow-right
Select your currency
PLN Złoty polski
EUR Euro
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram